המומלצים של קעקועים לכולם

המומלצים של קעקועים לכולם

פתחו חיפוש מתקדם

סגנונות קעקועים

סגנונות קעקועים

המגוון העצום של סגנונות קעקועים מוכיח שמדובר בתחום אמנות חי, דינאמי ותוסס. קשה להצביע על סגנון ספציפי שיותר פופולארי מהאחרים, כי כל אחד ואחת מאתנו מגיעים למכון קעקועים עם תפיסת עולם שונה. המטרה של הקעקוע כאמנות היא להביא לידי ביטוי את תפיסת העולם הזו במסגרת ציורי גוף מושקעים ולכן אין גבול ליצירתיות ולדמיון.

מצד שני, אפשר בכל זאת לחלק את ההיצע הרחב של סגנונות קעקועים לקטגוריות ספציפיות. חלוקה לקטגוריות מסייעת למי שמתלבט בין קעקועים קטנים וגדולים ולמי שלא מכיר מקרוב את ההבדלים בין קעקועים עם משמעות, קעקועים עם שמות ילדים או קעקועי אולד סקול לעומת ניו סקול. החלוקה לקטגוריות עוזרת לבחור מכון קעקועים ויכולה לחסוך זמן עבור אנשים שרוצים להוסיף קעקועים חדשים לאלו שכבר יש להם.

קטגוריות בולטות של קעקועים
ההבדל העיקרי והגס ביותר הוא בין ציור קעקועים ביד חופשית לבין ציור קעקועים על פי דוגמא. ציור קעקועים ביד חופשית מתאפיין ביצירתיות ומתגבש תוך כדי הקעקוע עצמו, לעומת סגנונות קעקועים על פי דוגמא שבהם המטרה היא להגיע קרוב ככל האפשר לדוגמא שהלקוח בחר. ציור קעקועים ביד חופשית גם נפוץ יותר בקרב אנשים שכבר יש להם קעקועים, בעוד ציור על פי דוגמא מתאים למי שעורך היכרות ראשונה עם התחום.

בתוך הקטגוריה של סגנונות קעקועים ביד חופשית אפשר לראות הבדלים גדולים יחסית בין ציורי גוף גיאומטריים לבין ציורי גוף בסגנון קולאז'ים, נופים, כיתוב, גיאומטריה, תמונות, דמויות ועוד. הבדלים אחרים ולא פחות בולטים יש בין קעקועים יפנים לבין קעקועים מאורי ובין קעקועים בנקודות לבין קעקועי טרייבל. לשם השוואה, קעקועים ביו מכניים משלבים אלמנטים רובוטים בציורי גוף בעוד קעקועים אוריינטליים מגיעים מסין, יפן וקוריאה ומאופיינים בציורי גוף גדולים במיוחד.

בסופו של דבר, הדרך להכריע בין סגנונות קעקועים היא להגיע לפחות פעם אחת למכון קעקועים ולראות דוגמאות מתוך תיק העבודות. באותה הזדמנות אפשר גם להתייעץ עם המקעקע ולבקש ממנו השראה. ההחלטה איזה קעקוע לעשות היא של הלקוח בלבד ויש המון אפשרויות לבחור מתוכן.