המומלצים של קעקועים לכולם

המומלצים של קעקועים לכולם

פתחו חיפוש מתקדם
תוצאות חיפוש
בקטגוריה קעקועים מאורי

קעקועים מאורי

קעקועים מאורי
המאורים הם ילידים פולינזים שחיו בשבטים במאה ה-13 וה-14 בניו זילנד. מלבד השפעה של התרבות המאורית על המערב במגוון רחב של היבטים וצורות, מזוהים הילידים עם אמנות קעקועים שנחשבה אצלם קדושה. בעזרת קעקועים מאורי וחברי השבט מעבירים את הילדים לבגרות ומנציחים אירועים וחגים. בנוסף, רק בעלי מעמד מסוים הורשו לבצע את הקעקועים ולכן חל איסור על עבדים לקעקע את גופם.

בטכניקת קעקועים מאורי לא השתמשו במחטים אלא בעצים שגולפו לצורה שמזכירה פטיש. כיום כמובן אפשר להשיג את הצורה שמזוהה עם קעקועים מן הסוג הזה גם באמצעים מתקדמים כמו אקדח קעקועים, אך הדוגמאות עצמן נשארו זהות. דפוסי הקעקועים נראים כמו ספירלות ונהוג היה לבצע אותם בכל חלקי הגוף, לרבות הפנים, הגב, הרגליים והישבן. הקעקועים סימלו כוח ומעמד עבור הגברים ואצל הנשים הם התמקדו בסנטר, בשפתיים ובנחיריים.

בביצוע קעקועים מאורי והשבט הפולינזי השיגו גם משמעות מיוחדת. כך לדוגמא הם ייחסו לקעקועים יכולת לתת להם הגנה פיזית ובחרו לצייר את השמש כדי לסמל רצון לגורל טוב. השמש מופיעה בעוד עיצובים של התרבות המאורית והיא קיימת בהמון סוגים של קעקועים. בין אם בוחרים לייחס לקעקועים את המשמעות המסורתית ובין אם לא, אין ספק לגבי המראה הייחודי של הצורות והדוגמאות. סגנון העיצוב של הקעקועים מחמיא לכל אחד ומדגיש את שרירי הגוף אצל גברים ונשים.

איפה מבצעים קעקועים בסגנון מאורי?
בביצוע קעקועים מאורי הוא סגנון שמחייב מיומנות וטכניקה ברמה גבוהה. יש לזכור שבמקור בוצעו הקעקועים עם כלים מסורתיים ובתזוזות חדות ימינה ושמאלה, לכן מקעקע שמכיר את האמנות הזו חייב לשמור על סטנדרטים מסוימים. עליו להכיר את הטכניקה המקובלת ולהשתמש באמצעים מתקדמים בשביל להשיג את אותה תוצאה במהירות וביעילות.

אפשר לבחור איפה לבצע קעקועים מאורי בעזרת מידע שמופיע באתרי האינטרנט. כדאי לברר מה הניסיון של המקעקע עם טכניקות כאלה, להגיע למכון קעקועים בצפון, במרכז או בדרום ובמידת הצורך ליצור קשר עם מקעקעים באילת או בכל מקום אחר בארץ כדי לשמוע פרטים נוספים וטווח מחירים משוער.